آیا Valve در مورد مد Year Beast توازن را برقرار کرده بود ؟

تحلیل مد Year Beast دوتا 2
توسط - موضوع اخبار

با تمام شدن New Bloom ما بدرودی به آن می گوییم و با آن خداحافظی میکنیم. از باگ Visage و ضعف های گذشته و راه های مخفی برای بدست آوردن Jade Tokens و همچنین از لبریز شدن Courier Redhoof در مارکت تا سوالات زیادی که در مورد Year Beast شد، برای شرکت کنندگان جالب بود. ما نگاهی به گذشته می کنیم تا برخی از مشکلات Year Beast و بررسی هایی که Valve برای رفع این مشکلات کرد را توضیح دهیم.

Year beast

* این نوشته ها نظر شخصی نویسنده است

۱- زمان انتشار
یکی از توضیحات و گلایه هایی که در مورد اونت شد زمان منتشر شدن آن بود، که این برای بسیاری از بازیکنان مشکل بزرگی نبود بلکه برای آسیای شرقی و چینی ها که سال جدیدی بود و مشغول جشن گرفتن بودند، اوقات فراغتی برای بازی کردن این اونت جدید وجود نداشت و این موضوع مسئله مهمی برای Valve است، تا از آن ها دلجویی کند و الان موقع پرسیدن آن سوال است که چگونه Valve اونت های خود را برنامه ریزی کند تا تمام بازیکنان دوتا ۲ بتوانند به طور کامل از اونت ها استفاده ببرند و هیچ تداخلی میان مناسبت هایی که در کشور های مختلف وجود دارد صورت نگیرد.

۲- ضعف های فراوان
همزمان با اینکه Year Beast به میدان آمد، بسیاری از بازیکنان باگ لول سوم Ursa را برروی Year Beast فهمیدند که با این وجود خسارت باور نکردنی را تا آخر بازی به Year Beast وارد می کردند که اگر شما سرعت اتک های خود را با آیتم هایی همچون Mjolnir زیاد میکردید به یک ماشین وحشتناک و کشنده تبدیل می شدید.

Ursa-Fury-Swipes-Bug

Valve بعد از آن، این قابلیت را برداشت و Ursa را به یک هیروی غیر قابل مصرف تبدیل کرد تا از بدست آوردن زیاد Jade Token و پر شدن مارکت را از آیتم های زیاد جلوگیری کند. هیرو ها تنها ضعف نبوند بلکه آیتم هایی همچون Mask of Madness و Divine Rapier از لیست قابل خرید ها حذف شدند.

بعد از این تمام استراتژی ها و ترفند های زود هنگام غیر قابل استفاده شدند. یکی از استراتژی های معمول بعد از غیر قابل استفاده شدن Ursa این بود که قبل از تلاش همه بازیکن ها برای فرار از مرگ، به مقدار ۱۰۰,۰۰۰ به آن خسارت وارد کنند که با وارد کردن این مقدار خسارت تمام بازیکن ها به گرفتن ۶۰۰ Jade گارانتی می شدند. زمان متوسط برای اجرای این کار بین ۳ تا ۵ دقیقه بود. (برای بعضی بازیکن ها ۱ دقیقه). و با این وجود در نیم ساعت شما Jade کافی برای یک جایزه Bloom داشتید. به طور حتم Valve این باگ را نیز فیکس کرد.

خوب آیا این درست است که Valve تمام راهها را برای سوءاستفاده کننده ها ببندد تا از دریافت Jade زیاد توسط بعضی بازیکن ها جلوگیری کند همزمان با اینکه به بازیکن ها اجازه دهد تا ثروت باد آورده خود را حفظ کنند ؟ هم بله و هم خیر. با بسته شدن تمام روزنه ها برای جلوگیری از بدست آوردن Jade زیاد توسط بازیکن ها و خریدن آسان و زیاد جایزه ها، مقدار فعالیت در مارکت کاهش می یابد. اگر Jade هایی که از باگ ها بدست آمده اند برگردد، ثابت می شود که تمام بازیکن ها به طور یکسان از جایزه ها برخوردار شده و عدالت برقرار شده است. اما این کار میتواند بسیاری از بازیکنان بی گناه را که نسبت به باگ ها کنجکاو بودند گیر بیاندازد.

۳- باگ Visage
یکی از باگ های بزرگ در این اونت که توسط بازیکن ها به سرعت کشف شد، باگ Visage بود. این باگ به این صورت بود که اگر شما در ابتدای بازی خفاش های ulti Visage را به بیرون از مپ و به پشت استور هدایت می کردید، Year Beast به مدت طولانی در آن گوشه گیر می افتاد و شما به مدت طولانی بدون نگرانی از کشته شدن به او خسارت وارد می کردید.

Visage Bug

بدون شک این یک باگ بزرگ بود اما بازیکنان را به تلاش زیاد برای بدست آوردن Jade وادار می کرد. همانند زندگی واقعی، که اگر شما تلاش نکنید پول از کیف شما بیرون نمیریزد!

۴- فیکس کردن Ingot ها
در شروع هر بازی شما با توجه به مقدار Ingot هایی که برروی میز گذاشته بودید طلا دریافت می کردید، بصورتی که مقدار Ingot در ۴۰ ضرب می شد. به سرعت کشف شد که اگر بازیکن ها قبل از پایان بازی آیتم های خود را می فروختند مقداری از پول آن را می توانستند در مسابقه بعدی استفاده کنند! که این باگ بعد از مدتی توسط Valve همزمان با آپدیتی فیکس شد. هدف از این آپدیت این بود تا بازیکنانی که مقدار Ingot کم دارند و موجب دریافت کم Jade برای دیگران می شدند متوقف شوند. در این صورت کاملا روشن بود که تمام تیم به یک اندازه طلا دارند و هیچ گونه مشکلی در میان نیست.

Entry-Tier

خب آیا این عمل درست بود؟ هم بله هم خیر. در یک طرف، بازیکن هایی که Inot کمی داشتند با بازیکن هایی که Ingot زیادی داشنتد جدا شدند و در این صورت تمام بازیکن ها کمک کننده ی تیم بودند و به یک مقدار Jade بدست می آورند. اما در طرف دیگر، فکری برای بازیکن هایی که از مسابقه بیرون می پریند و مقدار دریافت Jade را کاهش می دادند نبود.

۵- مارکتی که کاملا لبریز بود
پیامد تمام این باگ ها با پرشدن شدید مارکت از آیتم های New Bloom مشاهده شد و این کابوسی برای کسانی بود که دل به درآوردن پول از آیتم هایی داشتند که سخت بدست آورده بودند. به عنوان پاداش، کسانی که جزوه ۱۰% وارد کننده های خسارت به Year Beast بودند یک Courier Redhoof و جزوه ۱% Jadehoof تعلق می گرفت و وضعیت مارکت به دلیل دریافت این جایزه ها توسط بسیاری از بازیکن ها که از باگ ها استفاده می کردند، رکود بسیاری کرد.
تعداد کوریور ها به جایی رسید که قیمت آنها از یک ایتم بی ارزش نیز بی ارزش تر و کمتر شد


Redhoof-Courier-Price
فروش متوسط Redhoof

Jadehoof-Courier-Price
فروش متوسط Jadehoof

خب الان Valve نباید این آیتم ها را از کسانی که آن ها را از راه درست بدست نیاورده اند، حذف کند؟ با این کار فروش آیتم های Bloom نفسی می کشد و راه برای فروشندگان واقعی که با زحمت آیتم به دست آورده اند، باز می شود. اما این قدم برای Valve حتما سخت خواهد بود، زیرا عصبانیت بسیاری را بر می انگیزد، کسانی که این آیتم ها را میخواهند و نسبت به نحوه دست آوردن آن بی ملاحظه اند.

۶- این باگ ها قبل از Diretide 2013 نیز اتفاق افتاده است
Pudge-Bug

تکرار شدن باگ زیاد همانند اونت گذشته.از Stun های پشت سر هم و ترفند Pudge که در اونت قبلی غیر قابل استفاده شدند، به نظر می رسد که Valve آزادی های بازی را متعادل کرده و هنوز معتقد است که بازیکن ها وقت خوبی را خواهند گذراند. آیا آن ها موفق شدند ؟ و آیا از باگ های Diretide درسی گرفتند که در اونت جدید تکرار نکنند ؟

قضاوت کردن بر اساس باگ ها به سرعت نتیجه میدهند. همیشه در بازی باگ هایی وجود دارد و ربطی ندارد که شما چه اندازه بازی را تست کرده باشید. این مطلب درهمه زمینه های گیمینگ عمومیت دارد و این غیر منصفانه است که عده ای با کمک گرفتن از کم و کاستی ها در مقابل کسانی که زحمت می کشند، به پاداش دست یابند. من بر این باورم که Valve راه درستی را پر کردن کاستی ها در پیش گرفته تا این کاستی ها به مشکلات بزرگ تبدیل نشود و رابطه بین تفریح و انصاف از بین نرود. همزمان، آن ها با سروکله زدن از کسانی که برگشت آیتم های خود را می خواهند و اهمیتی به نحوه بدست آوردن آن ندارند، دوری میکنند. و همانگونه که در این جهان کسانی که خیانت و کلاهبرداری می کنند باید مجازات شوند، Valve نیز باید سطح عدالت را افزایش دهد تا بازیکن هایی که با باگ به پاداشی دست یافته اند مجازات شوند و تلاش بازیکن های سختکوش به هدر نرود.

۷- حرف های آخر
Valve به طور حتم تصمیماتی مبنی بر اجرای عدالت و مساوات در اونت های بعدی را برای تمام بازیکن ها دارد تا تمام بازیکن ها با یک رقابت سالم به جایزه ها دست یابند. Valve با مشخص کردن Ingot مصرفی در ابتدا کار خوبی کرد و بازیکن ها استراتژی های سالمی را برای بدست آوردن Jade پیدا کردند، نه راههای برگرفته از باگ ها.
آیتم هایی که توسط اشخاص خاصی دریافت می شوند و حاصل زحمت آنها هستند باید به طوری محافظت شوند تا ارزش آن ها در مقابل کسانی که آن را بدون کوشش بدست آورده اند، حفظ شود.

آیا Valve از ۲ اونت قبلی برای بهتر کردن اونت های بعدی خود استفاده میکند تا ارزش آیتم ها مثل این اونت حتی از یک Common هم بی ارزش تر نشود ؟ فقط زمان پاسخگوست.

مترجم : RaGe

اشتراک گذاری

 • Facebook
نویسنده: Mr.Legendary دیگر مطالب ارسال شده توسط
نیازمند نویسنده برای سایت دوتا 2 ویکی. اگر علاقمند هستید لطفا از طریق تماس با ما در سایت اقدام نمایید

۱۹ دیدگاه در "آیا Valve در مورد مد Year Beast توازن را برقرار کرده بود ؟"

 1. imi ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ در ۱۵:۴۲ - Reply

  لطفا همه بخونین:
  بنظر من نویسنده این مطلب چشم نداشته تا ببینه بقیه آیتم خوب گیرشون میاد.من خودم تو کل این ایونت ۱ دونه جعبه ۳هزارتایى باز کردم که ۱ کوریر مزخرف توش بود,هرکى تونسته آیتم خوب بدست بیاره نوش جونش,من وقت نداشتم تا همون اولش که هنوز باگها رفع نشدن بازى کنم,ولى باعث نمیشه که بگم این نامردیه که اونا آیتم خوب گیرشون اومده من نه.شرایط براى همه یکسانه,شما هم اگه میتونى بلافاصله بعد از اینکه ایونت اومد زودى بازى کن تا آیتم خوب گیرت بیاد.
  و بهتره که valve به جاى اینکه به فکر این موضوع باشه,بیاد بعد از هر بازى معمولى که پلیرها بازى میکنن و لول آپ میشن,چنتا آیتم خوب بده و توى این موضوع عدالت رو برطرف کنه.من لول ۵۶ هستم و هنوز که هنوزه آیتم کامن و آنکامن میگیرم,rare هم گرفتم ولى انگشت شمار و هنوز بعد از این همه بازى ۱دونه میتیکال برام دراپ نشده در صورتى که بقیرو میبینم که legendary و arcana دریافت میکنن,بنظرتون نامردى نیس؟
  اگه کسى میتونه این مطلبو ترجمه کنه و براى این نویسنده بفرسته تا بدونه کدوم موضوع عادلانه است,با سپاس…

 2. فرهاد ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ در ۱۶:۲۳ - Reply

  یکی از باگ ها هم این بود که تا ۱۰ میلیون میرفیتم و بازی رو puase میدادیم بعدش ۴ نفر از بازی leave میدادن و نفر آخر بازی رو resume میداد و سریع از بازی در میومد نتیجه این باگ این بود که فقط از نفر آخر ایگنوت ignot کم میکرد! نفر آحر هم گردشی عوض میشد یعنی ۵ برابر صرقه جویی در ایگنوت جمع کردن

 3. random ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ در ۲۱:۱۹ - Reply

  Dar javab imi begam .
  drop shodan item bastegi be rate shoma dare har chi winha nesbat be lose ha bishtar bashe bishtar va behtar behet Iitem mide va inke shoma lvl 50 hasti va mythical nadari be khatere ine ke nooooobi

 4. reza ۱۳۹۲/۱۲/۰۵ در ۲۳:۲۷ - Reply

  Va manam dar javabe random manan migam k nesbate win b lose hich rabti b pro ya noob budane taraf nadare,kasi m3 to k in harfo mizane,moshakhase k hichi az dota halish nist k bekhad dar morede baghie nazar bde,va ehtemal midam to noobtar az ooni azizam,

 5. Mohammad_ai69 ۱۳۹۲/۱۲/۰۶ در ۰۱:۱۹ - Reply

  درست میگه رضا چون بازی دوتا تیمی هستش ۱-۲ نفر نوب باشن بازی رو به گند میکشن، دیلیل نمیشه اون رفیق ما نوب باشه

 6. random ۱۳۹۲/۱۲/۰۶ در ۰۸:۳۵ - Reply

  Reza jan ino tajrobe ba id lvl 109 dota2 sabet karde 109 yani in ke on moghe ke man dota 2 bazi mikardam shoma poshte room ha garena dashti auto joiner mizadi :)
  Age ham darmorede rate ha mikhay bedoni boro dota2.dev onja ina ro kamel neveshte
  Drop shodan akhare bazi hich rabti be rate nadare vali age rating bala dashte bashi behet mythical va … mide
  Faghat inam yadet bashe ke lvl eto baiad dar the 10 zarb koni ke be tajroobe man beresi :)

  • Mr.Legendary ۱۳۹۲/۱۲/۰۶ در ۱۳:۴۹ - Reply

   ملاک لول نیست چون با ۲ تا Battle point 400% لول بالا میشی
   بنده خودم از سال ۲۰۱۱ که دوتا ۲ اومد در حال بازی دوتا ۲ هستم و لولم ۸۳ هستش .
   دوستان دعوا نکنید بحث منحرف نشود
   مرسی

 7. MaMaD_LiGHT ۱۳۹۲/۱۲/۰۶ در ۱۱:۲۶ - Reply

  به نظر من عدالت کاملا برقرار بود البته با فیکس کردن باگ ها من با نظر نویسنده کاملا موافقم.چون یکی مثل خوده من موقعی باس میرفت تا موقعی که دوباره میومد ۴ تا کی میدادم favor 500% میگرفتم برای چی برای اینکه بتونم ingot زیاد بگیرم. ۲ هفته شبانه روزی بیدار بودم گیم بزارم Afk ingot بگیرم ۹۰ دقیقه میخوابیدم دوباره گوشی ست میکردم رو ۹۰ دقیفه که گیم تمووم میشه برم گیم بعدی بزارم afk از خواب هیچی نمیفهمیدم حالا نباید فرقی بین من با یکی دیگه که گلد جم نمیکنه باشه که این موضوع با فیکس کردن اینگات حل شد.
  مرسی سایت خوبی دارین

 8. reza ۱۳۹۲/۱۲/۰۶ در ۱۴:۰۳ - Reply

  Man az admine aziz babate bahsi k pish umad mazerat mikham o sepas az pasokhe ziba.
  Ba imi dar morede in k belafasele bad az event bayad bazi kard movafegham,behtatin time bara bazi hamun ebtedaye event hast.

 9. Grisly ۱۳۹۲/۱۲/۰۶ در ۱۴:۱۹ - Reply

  به نظره من وجود باگ جزء شیرینی گیمه
  حتما خودشون باگه دی سی شدن سریعو خبر داشتن ولی تا روز های آخر که همه فهمیدن اصلا فیکسش نکردن

 10. ایمان.tb ۱۳۹۲/۱۲/۰۶ در ۱۶:۴۰ - Reply

  مثل اینکه شما ایتم نمیخواهید:)؟
  بعدش برید روز اول نگاه کنید ببینید چی گفتند
  valve در متن اپدیت:هیروهایی که زیاد استفاده نشده اند حال با این هیروها هم میتوانید به ما کمک کنید وهم قدرت این هیرو ها رو تجربه کنید.
  بعدش این باگ ها به بازی اصلی کمک میکنه که رفع بشه هم یک سری ایتم گیر بقیه میاد که دلسرد نشوند وقانون هم حکم میکنه vip یا همون favor وجود داشته باشه:)
  وبرای بقیه خوب بود ولی ایتم ما که کلی باگ داشت خوب نبود:(

 11. ایمان.tb ۱۳۹۲/۱۲/۰۶ در ۱۶:۴۴ - Reply

  راستی اینو هم بگم شما چیزی از دست نداید این ما بودیم شبانه روز ایتم طراحی کردیم اخر هم به قول هایی داده بودن عمل نکردن :)

 12. پوریا ۱۳۹۲/۱۲/۰۸ در ۰۸:۵۴ - Reply

  حرف از انصاف در موردِ ولو نزنید
  چرا که بعدِ اینترنشنال نتونسته یه ایتمِِ درست درمون ریلیز کنه (به چندتا تو دایرتاید) بعد اومد همه ی جنیونها رو ریلیز کرد و گند کشید به قیمتشون و فقط به فکرِ ۱۰% فی خودش از مارکت بود
  چرا که هر ایتم بیشتر از چند هزارتا خرید و فروش شد
  در حالی بو که مثلا SOV روزی ۳تا می فروخت

 13. reza ۱۳۹۲/۱۲/۰۸ در ۱۴:۱۹ - Reply

  onayi ke to dotatradan mifahman mesalan shadow blade gheymatesh omade padjoor payeen hex prophets nazdike 15 ta key omade gheymatesh payeen profile (gamer) ro nega konid 3 ta arcana barash drop shode bad (imi)mige mige nebisande cheshm nadashte !!!!

 14. imi ۱۳۹۲/۱۲/۰۸ در ۲۱:۵۵ - Reply

  Reza khial kardi in taraf k migi barash arcana drop shode hamash male khodeshe? Na vallla nis,pul ya key dade gerefte,,,yani dar in had shans dare k 3ta arcana barash drop she?kheili baeed midunam,kheiliiiii

 15. HusTleR ۱۳۹۲/۱۲/۱۵ در ۰۹:۵۴ - Reply

  سلام_ خوب عزیز من شما هم پول بده بهتریم ایتم هارو بگیر کسی جلوی شمارو نگرفته !

 16. Reza MC ۱۳۹۳/۰۱/۱۶ در ۱۸:۲۴ - Reply

  به نظر من بهتر بود که نویسنده منبع رو ذکر میکرد(Gosugamers.net)
  و اینکه Rate برد و باخت هیچ ربطی به نوب یا پرو بودن نداره چون خود من که ادعای Carry بودنم میشه از حدود ۶۶۰ تا بازی ۳۴۰ تاشو بردم .Replay هامو اگه ببینی گریه میکنی تو یه بازی با یه تیم گوساله (خودی) ۳ بار Ultra گرفتم و ۱۸ تا کیل داشتم و کیل کل تیم ۲۳ بود و Death هامون ۴۵ بود . BurNing هم نمیتونه با یه تیم چکش بازیو جمع کنه چه برسه ما ( نکته : روس ها همه جا هستند
  LoL )

 17. Reza MC ۱۳۹۳/۰۱/۱۶ در ۱۸:۲۹ - Reply

  راستی از Mythical بیشتر Drop نمیشه
  (قابل توجی اونی که میگفت فلانی Arcana داره)
  Arcana رو از Store یا Market یا Trade و یا از Lockless بدست میشه آورد من خودم شخصا از Trade گرفتم LC Arcana رو

 18. Haru ۱۳۹۳/۱۲/۰۴ در ۱۷:۵۱ - Reply

  سلام ی سوال، ست ها بر چ اساسی تو اونت دراپ میشه ؟

ارسال یک پاسخ