اعطای ویزای P-1 به یک تیم دوتا ۲ برای اولین بار

compLexity 650x350
توسط - موضوع اخبار

هفته گذشته، سه تن از بازیکنان تیم CompLexity برای اولین بار در تاریخ دوتا موفق به گرفتن ویزای P-1 (ویزای مختص ورزشکاران) برای رقابت در The International 2016 که در ایالات متحده برگزار خواهد شد شدند.

در سال های گذشته، شاهد دست و پنجه نرم کردن تیم ها و بازیکنان مختلف با مسائل مربوط به ویزا بودیم، اما به نظر می رسد با اعطای ویزا به Handsken، Chessie و Limmp از تیم CompLexity راه برای شناخته شدن دوتا ۲ به عنوان یک ورزش و در نتیجه رفع بسیاری از مشکلاتی که در گذشته شاهد آنها بودیم (نرسیدن MUFC به TI2، ایجاد مشکل برای دو تیم CIS-Game و Arrow قبل از TI4 و نرسیدن دو تیم EG و Fnatic به تورنومنت Nanyang که اخیرا اتفاق افتاد) باز شده است، به خصوص برای تورنومنت هایی نظیر The International و ESL One New York که در ایالات متحده برگزار می شوند. در گذشته مسئله اعطای ویزای P1 به بازیکنان ورزش های الکترونیک مطرح شده بود و دولت ایالات متحده در پاسخ به آخرین عریضه ای که در این باره دریافت شده بود گفت:

“در حال حاضر هیچ قانونی برای منع اعطای ویزای P1 به بازیکنان ورزش های الکترونیک وجود ندارد. در واقع، سابقه اعطای ویزای P1 به ورزشکارانی که قصد شرکت در مسابقات ورزش های الکترونیک در ایالات متحده را دارند وجود دارد.”

این پاسخ با سابقه اعطای ویزای P1 به بازیکنان حرفه ای League of Legends در سال ۲۰۱۳ مطابقت دارد و به این معناست که هیچ مانع خاصی برای بازیکنان وجود ندارد. ویزای P1 به بازیکنان اجازه رفت و آمد به منظور شرکت در مسابقات به مدت دو سال تمام را می دهد، یعنی بازیکنان محبور نخواهند بود تا برای هر تورنومنت برای کسب ویزا اقدام کنند و تنها چیزی که لازم است تمدید ویزا پس از به اتمام رسیدن دو سال است.

Handsken در بیانه رسمی منتشر شده در وبسایت coL گفت که این موفقیت coL یک قدم رو به جلو برای ورزش های الکترونیک حساب می شود و امیدوار است که در آینده تمام بازیکنان دوتا ۲ بتوانند به آسانی از مزایای ویزای P1 بهره مند شوند.

اشتراک گذاری

  • Facebook
نویسنده: NeVeRMinD دیگر مطالب ارسال شده توسط

ارسال یک پاسخ