تشکیل “اتحادیه بازیکنان” توسط فدراسیون بین المللی ورزش الکترونیک

Olympic-Rings
توسط - موضوع اخبار

فدراسیون بین المللی ورزش های الکترونیک (IeSF)، اعلام کرده که در این راستا قصد تشکیل یک “اتحادیه ورزشکاران” به منظور حمایت از بازیکنان را دارد. IeSF امیدوار است این حرکت ورزش های الکترونیک را یک قدم به رسمیت یافتن نزدیک تر کند.

در حال نمی توان تاثیر این حرکت بر رسمیت یافتن ورزش های الکترونیک را پیش بینی کرد، اما تشکیل چنین نهادی از مدت ها قبل مورد استقبال چهره های مطرح ورزش های الکترونیک بوده است. از آنجا که اکثر بازیکنان کم سن و سال هستند، همواره عده ای از باشگاه ها با قرارداد های ناعادلانه سعی در سوء استفاده از بی تجربگی بازیکنان دارند. همچنین، در ورزش های فیزیکی اولین قدم همواره معین کردن دستمزد های عادلانه برای بازیکنان و ایجاد سازمان هایی برای حمایت از آنان بوده است. IeSF که این اولین قدم را برداشته می گوید: تاسیس این نهاد یکی از شرایط اصلی به رسمیت شناخته شدن یک ورزش توسط کمیسیون بین المللی المپیک است، چرا که باعث می شون صدای بازیکنان شنیده شوند. IeSF قصد دارد با کمک ستاره های ورزش های الکترونیک این کمیسیون را تشکیل دهد، بنابر این احتمالا با بیشتر این افراد درباره رسیدن به این هدف بلندپروازانه صحبت شده است.

IeSF1

در بیانیه مطبوعاتی IeSF گفته شده پروسه تشکیل اتحادیه بازیکنان ابتدا با ۴۵ کشور عضو IeSF آغاز می شود و بازیکنان همه عناوین ورزش الکترونیک می توانند به آن ملحق شوند. IeSF قصد دارد گروهی متشکل از افراد خبره در حیطه ورزش را به منظور یاری رسانی جمع آوری کند، حرکتی که شاید مخالفت عده ای را به همراه داشته باشد.

IeSF یک سازمان بین المللی مستقر در کره جنوبی است و ۴۵ کشور در حال حاضر عضو آن می باشند. هدف این سازمان کمک به رسمیت یافتن ورزش الکترونیک توسط کمیسیون بین المللی المپیک است. این سازمان که توسط هشت کشور در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده است، در سالیان اخیر رشد چشمگیری داشته و از سال ۲۰۰۹ نیز خود شروع به برگزاری مسابقاتی کرده است.

اشتراک گذاری

  • Facebook
نویسنده: NeVeRMinD دیگر مطالب ارسال شده توسط

یک دیدگاه در "تشکیل “اتحادیه بازیکنان” توسط فدراسیون بین المللی ورزش الکترونیک"

  1. Siktor ۱۳۹۵/۰۳/۳۱ در ۰۰:۴۹ - Reply

    عالی میشه خدایی اون هوشی که توی گیم استفاده میشه از فوتبال و رشته های دیگه بالاتره باید زیرگروه بازیهای فکری باشه

ارسال یک پاسخ