حذف شدن تمام تیم های چینی برای اولین بار در یک تورنومنت Valve

88750
توسط - موضوع اخبار

در تورنومنت شانگهای تنها یک تیم چینی در مرحله حذفی به دسته اول رسید و حالا در روز دوم مرحله حذفی تمام تیم های چینی از Shanghai Major حذف شده اند.

این موضوع بر خلاف آن چه که به نظر می آید چندان شوکه کننده نیست. تیم های چینی، به خصوص Vici Gaming با شرایط خوبی وارد مرحله گروهی نشده بودند. Newbee هم وضعیت مساعدی نداشت اما توانست در مرحله حذفی با شکست دادن CDEC به راند دوم برسد اما با این وجود هیچکدام از تیم های چینی از راند دوم فراتر نرفتند. این اولین تورنومنت Valve است که در آن هیچ تیمی از چین در ۸ جایگاه اول حضور ندارد.

با وجود این که Shanghai Major تنها دو هفته بعد از مراسم سال نوی چینی آغاز شد، کسی انتظار چنین عملکرد ضعیفی را از چینی ها در کشور خودشان نداشت. البته سال نوی چینی شاید برای عده ای بهانه قابل قبولی نباشد، چرا که در تورنومنت DAC سال قبل که پیش از سال نوی چینی برگزار شد هم عملکرد ضعیفی را از برخی تیم های چینی شاهد بودیم، به خصوص Newbee که جایگاه آخر را در DAC کسب کرد.

حتی در DAC هم چهار تیم از ۸ تیم برتر تورنومنت چینی بودند، اما در Shanghai Major از پنج تیم چینی شرکت کننده تنها دو تیم EHOME و Newbee توانستند هر کدام یک پیروزی در برابر یک تیم خازجی (Team Archon) کسب کنند. EHOME که بعد از پیروزی در تورنومنت MDL Winter وارد تورنومنت شانگهای شده بود نتوانست عملکرد قوی خود در MDL را تکرار کند. در همان حال LGD تنها تیمی بود که توانست در مرحله حذفی به دسته اول برسد، اما با دو باخت پشت سر هم در برابر MVP Phoenix و compLexity Gaming حذف شد.

mvp

swindlemelonzz کاپیتان تیم coL پیشبینی کرده بود که در این تورنومنت تیم های آمریکای شمالی و آسیای جنوب شرقی قوی ترین تیم ها خواهند بود. ۲GD در آن زمان این پیشبینی را “توهم” خوانده بود ولی به نظر می رسد این پیشبینی چندان هم بی اساس نبوده است. هم اکنون تنها ۸ تیم در تورنومنت باقی مانده اند، و تمام ۵ تیم چینی به اضافه تنها تیم هایی که از کشور های شوروی سابق به این تورنومنت آمده بودند (Virtus Pro و Spirit Gaming) حذف شده اند. هم اکنون تنها دو تیم از آسیای جنوب شرقی، دو تیم از آمریکای شمالی و چهار تیم از اروپا باقی مانده اند. MVP Phoenix کره ای هم اکنون در بین ۶ تیم برتر قرار دارد و در صورت پیروزی در برابر Liquid می تواند یکی از ۳ جایگاه اول را از آن خود کند.

احتمال می رود عملکرد ضعیف چین در Shanghai Major لیست تیم هایی که مستقیما به Manila Major (تورنومنت بعدی Valve در پایتخت فیلیپین) می روند را تحت تاثیر شدید قرار خواهد داد. برای Frankfurt Major هفت تیم از ۸ تیم برتر TI5 (به استثنا MVP Phoenix که توسط Vega Squadron، برنده ESL One New York جایگزین شد) مستقیما به تورنومنت دعوت شدند، و برای Shanghai Major هم به همین صورت ۷ تیم از ۸ تیم برتر Frankfurt Major به شانگهای دعوت شدند. اگر Valve همین روال را در پیش بگیرد احتمالا هیچ تیمی از چین به Manila Major دعوت نخواهد شد.

به نظر می رسد وارد دوره جدیدی در عرصه حرفه ای دوتا ۲ شده ایم، دوره ای که در آن تیم های چینی تهدید اصلی محسوب نمی شوند. با این وجود بعید است Valve هیچ تیمی را از چین به تورنومنت بعدی دعوت نکند، به خصوص با وجود شمار عظیم هواداران دوتا در چین.

اشتراک گذاری

  • Facebook
نویسنده: NeVeRMinD دیگر مطالب ارسال شده توسط

ارسال یک پاسخ