خلاصه نتایج مرحله گروهی Shanghai Major

88438
توسط - موضوع اخبار

گروه A:
MVP، قوی ترین تیم گروه
MVP Phoenix تا به اینجا بهترین عملکرد را در بین تیم هایی که وارد مرحله گروهی شدند داشته است. این تیم با پیروزی در مسابقات انتخابی آسیایی وارد شانگهای شد و در گروه A نیز جایگاه اول را کسب کرد. چیزی که این عملکرد را شگفت انگیز تر می کند این است که Phoenix در اولین بازی خود EHOME را که پیش از این به عنوان قوی ترین تیم Shanghai Major قلمداد می شد شکست داد.
قبل از بازی اول MVP، آنالیزور تیم Chan “Winter” Litt-Binn گفته بود که بزرگترین نقطه ضعف تیم بی تجربگی DuBu کاپیتان تیم است. او همچنین از مهارت فردی بازیکنان MVP به عنوان بزرگترین نقطه قوت تیم یاد کرد. درفت Dubu که شامل Chain stun های Astral Imprisonment, Magic Missile و Sacred Arrow بود برای تیم بسیار موثر بود، در حالی که Enchantress در زنده نگه داشتن هیرو ها نقش موثری داشت. در گیم دوم هم QO با هیروی اسلارک که پیش از این توسط تیم OG هم استفاده شده بود تیم EHOME را شکست داد. در این بازی Cty با هیروی Morphling بازی می کرد، هیرویی که با آن EHOME موفق شد تیم Evil Geniuses را در MDL شکست دهد. با این وجود او در این گیم تحت کنترل کامل MVP بود و بازی را با یک کیل و ۵ بار مرگ به پایان رساند، در حالی که هم تیمی اش Eleven بازی نسبتا خوبی را با هیروی Broodmother انجام داد.
88432

کسب جایگاه آخر توسط CDEC، اما نه از روی کم کاری
روی فرم بودن MVP Phoenix به این معنی بود که CDEC نبرد بسیار سختی را برای کسب نتیجه ای بهتر از جایگاه چهارم در پیش داشت، و شکست ۲-۱ آنان مقابل Team Secret در اولین بازی تنها جایگاه دوم را برایشان باز گذاشت. در نهایت CDEC به جایگاه چهارم رسید ولی نه به خاطر ضعیف بودن، بلکه به خاطر بهتر بودن تیم هایی که در مقابلشان قرار گرفتند. CDEC در مقابل هر دو تیم EHOME و Secret بازی را به گیم سوم رساند و در مرحله حذفی در مقابل تیم Newbee که عملکرد ضعیفی را در گروه خود داشته است قرار خواهد گرفت.

بازگشت Team Secret؟
این احتمالا بزرگترین سوالی است که با دیدن مسابقات گروه A در ذهن بیننده شکل می گیرد، همراه با این سوال که آیا عملکرد Pieliedie باعث بازگشت Secret به فرم قبلی خود شده است؟ او به عنوان بازیکن ساپورت تیم در بازی در مقابل EHOME توانست موقعیت های زیادی را برای EternalEnvy که با هیروی Clinkz بازی می کرد ایجاد کند و در کنار این موضوع توانست از دومین هیروی محبوبش Vengeful Spirit در سه بازی از ۷ بازی که تاکنون انجام داده است به خوبی بهره ببرد.
یکی از سورپرایز های دیگر این گروه این بود که حریفان Team Secret اجازه استفاده آنان از هیروی Invoker را دادند و این موضوع منجر به این شد که w33haa به غیر از دو بازی، فقط از هیروی Invoker استفاده کند. به نظر می آید روز های بن کردن هیروی های w33haa به پایان رسیده اند و حریفان آسیایی Team Secret تمرکز خود را به روی هیروی های Misery، Pieliedie (Bounty Hunter) و Puppey (Chen) معطوف کرده اند. Team Secret جایگاه دوم را در گروه خود کسب کرده است و این تیم اگر بتواند به خوبی از عدم توجه حریفان به هیرو های اصلی w33haa استفاده کند نتایج بسیار خوبی را کسب خواهد کرد.

گروه B:

جایگاه اول برای Alliance، جایگاه آخر برای Vici Gaming
در گروه B تیم Alliance همان گونه که انتظار می رفت جایگاه دوم را به راحتی کسب کرد، اما Vici Gaming که به نظر می رسید محتمل ترین گزینه برای کسب جایگاه دوم باشد با شکست در مقابل fnatic در اولین بازی و عملکرد ضعیف در مقابل Spirit در جایگاه آخر قرار گرفتند.
بازی Vici Gaming در مقابل fnatic بدون شک از دیدنی ترین بازی های مرحله گروهی بود، و در این میان نیز نمی توان از عملکرد Miduan، بازیکن جدید fnatic چشم پوشی کرد. Fnatic جایگاه اول گروه را با وجود بازی تحسین برانگیز بازیکنانش به Alliance باخت اما به نظر می رسد این موضوع به نفعشان تمام شد، چون رویارویی با EG در بازی اول مرحله حذفی چیز مطلوبی برای fnatic به نظر نمی آید.
Spirit Gaming نیز جایگاه دوم را کسب کرد، اما با اعتماد به نفس فراوان قدم به مرحله حذفی خواهد گذاشت چون این تیم نیز همچون CDEC در گروه اول با وجود نتیجه نهایی خود بازی های خوبی را از خود به نمایش گذاشت، مخصوصا در مقابل Vici Gaming. تیم Spirit در دو تورنومنت LAN پشت سر هم (Starladder i-League و MDL) عملکرد ضعیفی داشت اما به نظر می رسد به فرم قبلی خود که با آن جایگاه اول را در مسابقات انتخابی کسب کردند باز گشته اند.

گروه C:

این گروه ساده ترین گروه مرحله حذفی بود. همانطور که پیشبینی می شد قهرمانان Frankfurt Major یعنی تیم OG با پیروزی در برابر LGD جایگاه اول گروه را از آن خود نمودند. Newbee نیز به نظر می رسد در شرایط خوبی قرار ندارد و احتمال می رود در بازی اول خود در مرحله حذفی توسط CDEC حذف شود. OG نیز به خوبی توانست از اسلارکِ Miracle بهره ببرد و در طول مرحله گروهی بر بازی او برای پیروزی تکیه می کرد.
Team Archon هم همانطور که انتظار می رفت در جایگاه آخر قرار گرفت ولی با این وجود بازی های کمابیش خوبی را به نمایش گذاشت، به خصوص در گیم دوم در برابر OG که با ساپورت خوب Fluffnstuff و Whitebeard توانستند به برتری نسبی ای در ابتدای بازی برسند. Archon در مرحله حذفی در برابر EHOME بازی خواهد کرد، امری که ماندن در مرحله حذفی را برای این تیم بسیار دشوار می کند.

گروه D:
این گروه، گروه مورد انتظار بسیاری از هواداران بود و با شوک بزرگ پیروزی Complexity (coL) در برابر EG آغاز شد. مسئولیت این پیروزی بر عهده ترکیب Tiny – Wisp بود که توسط Limmp و Handsken اجرا شد و Refresher Orb Tidehunter ـی که توسط Swindlemelonzz بازی شد منجر به نابودی سریع هیروی های آسیب پذیر EG شد. EG که در بازگشت از شکست مهارت ویژه ای دارد توانست باری دیگر از این قابلیت استفاده کند و با اختلاف زیاد پیروز گیم دوم شود. گیم سوم هم به همین روال پیش رفت و در نهایت منجر به پیروزی ۲-۱ برای EG شد.
coL در بازی دوم خود با Liquid رو به رو شدند و در این بازی در گیم اول توسط Matumbaman که با ۸۷۶ GPM روی هیروی Anti Mage قوی ترین بازیکن میدان بود شکست خوردند. در گیم دوم نیز Liquid از هیروی محبوب Outworld Devourer که توسط دو هیروی Phoenix و Treant Protector ساپورت می شد بهره بردند و بازی را با نتیجه ۲-۰ به نفع خود به پایان رساندند. Liquid پس از این بازی با شکست دادن Virtus Pro توانست جایگاه دوم را در گروه کسب کند.
بازی اخر Evil Geniuses در برابر Virtus Pro بزرگترین بازی گروه و شاید کل تورنومنت بود. بازی های قبلی این دو تیم که به گفته PPD کاپیتان Evil Geniuses قبلا حریف تمرینی یکدیگر بوده اند همواره دیدنی بوده اند. EG بازی را با وجود تلاش سخت VP با نتیجه ۲-۰ به سود خود به پایان رساند.
88435

بازیکن هایی که باید دید: QO از تیم MVP و Miduan از تیم fnatic
QO که در TI5، جایی که MVP همگان را شگفت زده کرد، در کسب نتایج غیر منتظره تیم نقشی اساسی داشت، توانست عملکرد سابق خود را در بازی شگفت انگیز MVP در برابر EHOME و همچنین بازی مقابل Team Secret تکرار کند. MVP تیم Secret را در ۴۲ دقیقه با نتیجه ۲-۰ و یگ گیم ۱۸ دقیقه ای شکست داد. عملکرد فردی QO در گروه A شگفت انگیز بوده است: این بازیکن Carry مرحله گروهی را با KDA 37/4/8 به پایان رساند.
در گروه B Iceberg و alwayswannafly هماهنگی خوبی داشتند. این دو بازیکن ترکیب Tiny/Wisp زیبایی را در گیم دوم بازی خود در برابر Vici Gaming به نمایش گذاشتند، اما در این گروه عملکرد Miduan با وجود بی تجربگی اش تحسین برانگیز بود. Miduan تنها برای تیم fnatic بازی کرده است و خارج از این تورنومنت تنها ۱۸ بازی حرفه ای داشته است. تنها باری که شاهد عملکردی ضعیف از او بودیم در گیم دوم بازی با Vici بود که در آن با Puck علیه هیروی محبوبش Invoker بازی کرد. در صورت رویارویی این بازیکن با SumaiL در این تورنومنت به احتمال زیاد شاهد بازی جالبی خواهیم بود. اگر هم Fnatic به دسته پایین سقوط کند، احتمال می رود Miduan بتواند تیم را از حذف شدن نجات دهد، به خصوص اگر Chrissy، بازیکن ساپورت تیم بتواند به بازی خوبی که در مرحله گروهی داشت ادامه دهد.

کذام بازی های مرحله گروهی ارزش دیدن دارند؟
گروه A: MVP Phoenix – EHOME
گروه B: Fnatic – Vici Gaming
گروه C: OG – LGD Gaming
گروه D: Evil Geniuses – Virtus Pro

اشتراک گذاری

  • Facebook
نویسنده: NeVeRMinD دیگر مطالب ارسال شده توسط

ارسال یک پاسخ