مکان های جدید warding در مپ دوتا

10319-dota2_monty
توسط - موضوع آموزش ها, عکس ها

همانطور که همه ما میدانیم یکی از فاکتور های اصلی یک تیم برای پیروزی داشتن Vision مناسب و کافی است که این موضوع با warding خوب برآورده میشود،با تغییر مپ از ۶٫۸۱ به ۶٫۸۲ به بعد نقاط حیاتی زیادی برای کاشتن وارد به آن اضافه شده که با هم به بررسی شان میپردازیم؛

برای دیدن عکس ها با سایز بزرگتر روی عکس کلیک کنید.

جنوب Dire مکان کاشتن وارد بالای روشان


55983
مقداری بالاتر از مکان قبلی در کنار تاور ۲ پایین Dire


55983
قرینه همان نقطه در تاور۲ بالا radiant (همان مکانی که مدت ها قابل استفاده نبود ولی اکنون برای تلپورت نیز مکان مناسبی است)


55921
ترفند های جدید در کاشتن وارد: همانطور که در شکل میبینید، راه جدید کنار تاور شماره ۲ بالای radiant که نقطه مقابل آن در Dire بالای روشان بود که نصف Vision آنرا بلاک میکرد،اکنون این وارد با حداکثر Vision تمامی تاور و اطراف آنرا پوشش میدهد و نکته جالب اینکه Range True vision تاور نیز به آن نمیرسد و نشان نمیدهد. از این وارد میتوان به عنوان یک وارد برای پوش یا def استفاده کرد.


55993
این وارد درست است که تمام vision خود را ندارد اما تمامی گلوگاه های لاین بالا را به شما نشان میدهد،نقاطی کلیدی از secret shop,tower و راه های فرار کنار تاور،شما با این وارد میتوانید به راحتی offline تیم حریف را حتی از پشت تاور گنک کنید!


55923
نقاط بعدی مکان هایی عالی برای Vison پاور آپ ها،روشان و امن نمودن جنگل خودتان است.


55977
این نوع وارد vision بسیار خوبی بر روی پاور آپ داشته و همراه با آن میتواند دید کمی نیز نسبت به روشان به شما بدهد،هرچند با تغییر که در مپ داده شده نقاط بسیار زیادی برای داشتن دید بر روی روشان اضافه شده.


55973
این وارد نیز یکی از مکان های قدیمی کاشتن وارد میباشد،اکنون دید عمیق تری نسبت به حنگل،پاور آپ و روشان دارد.البته با کمی عقبتر کاشتن وارد دید شما از جنگل از دست خواهد رفت.


55969
این وارد در مقابل هیرو های مثل Doom Bringer,Chen,Enchantress و در مواقعی که ursa جنگل است واقعا کاربردی میباشد.دید بر روی easy camp پاور آپ و روشان میتواند کابوس هر jungler را رغم بزند!


55989
یکی از معمول ترین وارد ها در team match ها که اکنون علاوه بر مزیت هایی که داشت دید روشان را نیز دارد.هر چند easy camp کنار خود را بلاک نمیکند.


55987
با کمی جابه جا کردن وارد قبلی شما به جنگل تیم حریف احاطه کامل دارید! علاوه بر اینکه پاور آپ را نیز تحت نظر دارید.فقط به نقطه کاشت این وارد توجه ویژه نمایید چون کمی جابه جایی میتواند در vision آن تاثیر گذار باشد.


559631
با کاشتن این وارد شما بر نیمی از river پایین و dire side دید و احاطه کامل دارید!پاور آپ و بخش کوچکی از ورودی روشان را میتوان از ویژگی های این وارد نامید.


55959
حالا همان وارد بالا را کمی بالاتر قرار میدهیم،شما علاوه بر پاور آپ بر روی Ancient jungle تیم Dire هم دید کامل دارید. این مسئله میتواند برای هیرو هایی همچون luna,medusa,tidehunter,bristel back که معمولا با استک کردن این قسمت خود را از بازی جلو میاندازند مشکل ساز شود.


55955
واردی در همسایگی روشان.این وارد به شما دید کامل روشان،پاور آپ،بخشی از جنگل radiant و جنوب river را میدهد.


55951
میخواهید دید بر روی روشان و Ancient تیم حریف را همزمان و به طورکامل داشته باشید؟علاوه بر این ها بر روی پاور آپ هم احاطه داشته و نیم نگاهی هم به river داشته باشید؟ این وارد تمام نیاز های شما را برآورده میکند! میتوان گفت این دومین وارد کلیدی این مطلب است.


55947
این مربع Ancient تیم Dire را نشان میدهد،برای بلاک کردن آن کافیت در راس های مربع (هر کدام که مایلید!) وارد خود را بکارید.
vision هر کدام از چهار وارد را در تصاویر زیر مشاهده میکنید.


55937
55935
این وارد احتمال counter کمی دارد مگر sentry و observer را باهم بکارید و یا مدام به آنجا رفت و آمد داشته باشید تا از respawn جلوگیری کنیدالبته این رفت و آمد برای یک supp بسیار خطرناک است و میتواند به قیمت جانتان تمام شود!


55933
از این وارد نمیتوان برای بلاک استفاده کرد ولی به شما دید مخفی از Ancient میدهد ، بسیار مکان مناسبی برای کاشتن یک وارد مخفی!


55929
یکی از بهترین مکان های کاشت وارد در این منطقه،علاوه بر بلاک Anicent به شما دیدی از secret shop را نیز میدهد که حائز اهمیت است.


55931
این vision وارد بالا میباشد که کافیست شما درخت پشت وارد را قطع کنید تا با تمام ویژگی های بالا تبدیل به یک deep ward نیز بشود!


55927
55939
این تصویر هم نشان دهنده دو مکان برای بلاک Anicent و داشتن دید پشت تاور ۱ لاین پایین Dire است.


55991
55911
یک وارد عالی برای بلاک Anicent و دید بر روی secret shop و حفاظت از لاین مید در مقابل جوین آفلاین.


55913
مکانی عالی برای دید در جنگل و لاین


55919
نظرتون درباره »کان واردها چیست ؟

اشتراک گذاری

 • Facebook
نویسنده: ReGoX دیگر مطالب ارسال شده توسط
If Light Can Not Scape Me, What Hope Have You

۵ دیدگاه در "مکان های جدید warding در مپ دوتا"

 1. Nw611 ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ در ۱۴:۲۳ - Reply

  راستش رو بگم بعضی از این مکان ها را بلد نبودم، یکیشون خیلی بدردم خورد، من همیشه مثل عکش شماره ی ۱۰ وارد برای آفلین میذاشتم در صورتی که نمی دونستم مثل عکس شماره ی ۱۱ میشه اونجا گذاشتش که خیلی بهتر ویژن میده و همچنان ویژن برای رون هم میده.

 2. امير ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ در ۱۵:۰۶ - Reply

  جالب بود…
  مکانهای جدید و پرکاربرد….

 3. mehdi_ALONE ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ در ۱۷:۳۹ - Reply

  اقا عالی بود

  همین رو میتونم بگم

 4. Grisly ۱۳۹۴/۰۴/۲۰ در ۱۵:۴۹ - Reply

  دمت گرم

 5. burning ۱۳۹۴/۰۴/۲۱ در ۲۳:۴۶ - Reply

  Kheyli mobtadi bod vali zaheran kheyliya nemidonestan chon rankashon paine

ارسال یک پاسخ