نگاهی به آینده دوتا ۲

inline_beastmaster
توسط - موضوع اخبار

ما اکنون پس از گذشت ۲ سال در حال نزدیک شدن به سالگرد انتشار Dota 2 هستیم و احساس می کنیم آماده به گسترش دادن آن شده ایم به طوری که هرکسی که می خواهد بتواند آن را امتحان کند ، در مورد دوتا ۲ یا بازی های دیگر با سیستم های درونی بزرگی که دارا می باشند و به دلیل زیرساخت های بزرگ این کار واقعا به آسانی فشار دادن یک دکمه بزرگ قرمز نیست که آن را فشار دهید و بنشینید و تماشا و بازی کنید.

طبق نتیجه بدست آمده ، ما قصد داریم یک روش متفاوت برای راه اندازی دوتا ۲ با عناوین قبلی خود بکار گیریم ولی نه به سرعتی که به زیر ساخت ما آسیب بزند. ما مطمئن نیستیم که چه مدت طول می کشد تا نتیجه بگیریم ، اما تجربه ی ما نشان می دهد افراد بسیار بیشتری به دوتا ۲ ملحق می شوند و بیش از آن چیزیست که ما پیش بینی می کنیم، پس در حال آسان کردن راه برای رسیدن به آن هستیم.

اولین قدم ما انتشار مجموعه ای از تمرینات و کنار گذاشتن Invite ها در Dota 2 است. ترکیب این دو چیز در حال حاضر باعث شده تا بهترین زمان برای استفاده از invite های باقی مانده و دعوت دوستانی که با این بازی ناآشنا هستند فراهم شود. بعد از آن ما شروع به پذیرفتن همه ی کاربران ، می کنیم.

ما در ابتدا یک سرور هماهنگ کننده (GC) داریم که در واقع از تعدادی سرویس دهنده های مختلف تشکیل شده و در مجموع مسئولیت رسیدگی به کار درونی و زیر ساخت مورد نیاز دوتا ۲ را دارد.(به استثنا از میزبانی بازی های حقیقی)، این سرور وسیله ورود شما به دوتا ۲ است. بنابراین شما در Match Making بازی خواهید کرد و سرور به پیگیری آن که تمام آیتم های شما چگونه و کجا ذخیره می شود می پردازد، هم چنین بسیاری از کارهای دیگر نیز انجام می دهد. این بدان معنا است که همانطور که ما تعداد کاربران را افزایش می دهیم، سرور نیز به اندازه و مقیاس بالایی نیازمند و افزایش می یابد. از دیدگاه GC ما فکر می کنیم که در موقعیت خوبی برای اضافه کردن تعداد بسیار زیادی از کاربران هستیم.(می توانیم حداقل کل کاربران را هم زمان دو برابر کنیم). اما این تنها یکی از حوزه هایی است که ما برای رشد مخاطبان بر آن چشم نگاه داشته ایم.

بخش مهم دیگر از خدمات درونی و زیرساختی، سرور های Dota 2 هستند. ما آن ها را به صورت دسته دسته ، شمرده ایم، که برای ما به معنای یک مجموعه ی کاملا کاربردی از زیرساخت های شبکه و یک بخش داده شده برای بازی کردن dota 2 در آن است. پس این فقط دسته ای از ماشین های در حال اجرای سرور های اختصاصی نیست، بلکه دارای چرخ دنده ها ، مدیریت شبکه ، قابلیت ذخیره سازی REPLY ها و امثالهم است. در حال حاضر ما ۲۵ دسته در سراسر جهان داریم. هرکدام از این دسته ها حدود ۱۶۰ ماشین اجرای سرور های بازی را دارند، و به طور متوسط روی هر یک از این ماشین ها ۱۱۲ بازی همزمان اجرا می شود. این کار باعث می شود که هر دسته ۱۸۰۰۰۰ کاربر را به طور هم زمان به کار گیرد. علاوه بر وضع CPU و حافظه ی سرور بازی، ما حدود ۴۰۰ گیگابایت پهنای باند برای سرور میزبانی Dota 2 در نظر گرفته ایم. یک چیز خوب در مورد سرور های بازی و پهنای باند این است که بالا بردن مقیاس آن ها ساده تر است، زیرا مشکل در خرید آنها بیشتر از حل مسائل پیچیده در نرم افزار است. در حین این مدتی که می گذرد ،این بیشتر قابل پیش بینی می شود.

در حال حاضر Dota 2 بزرگترین جامعه ای است که ما تا به امروز در Steam داشته ایم، و مطمئن نیستیم که چقدر می گذرد تا بزرگتر شود، اما این بهتر است که در این مدت طولانی برای جامعه ، افراد بیشتری از بازی کردن Dota لذت ببرند. این کار منجر به دیده شدن Item های جالب تری در Workshop ،صحنه های حرفه ای خود کفا و بیشتر شدن افراد برای بازی می شود (و بلعکس).

Dota 2 درست مثل همیشه، حرکت به جلو را ادامه خواهد داد. ما بر انتشار hero های قدیمی باقی می مانیم (و در نهایت) به عرضه ی بی پایان ویژگی هایی برای ساخت می پردازیم. ما در حال حاضر در صدد انتشار بازی هستیم زیرا آماده است، البته پایانی برای توسعه ی این بازی وجود ندارد .درست مثل ما در چند سال گذشته، در نتیجهDota 2 رشد کرده است. ما سخنان شما را که چگونه کار را انجام داده ایم و آنچه شما برای ساخت بعدی می پسندید خواهیم شنید.

اشتراک گذاری

  • Facebook
نویسنده: Mr.Legendary دیگر مطالب ارسال شده توسط
نیازمند نویسنده برای سایت دوتا 2 ویکی. اگر علاقمند هستید لطفا از طریق تماس با ما در سایت اقدام نمایید

یک دیدگاه در "نگاهی به آینده دوتا ۲"

  1. Mr.HaPPy ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ در ۲۲:۰۷ - Reply

    دوتا ۲ هنوز به پای لیگ آو لجنز و هرث استون نمیرسه

ارسال یک پاسخ