هک گسترده شبکه استیم به خاطر وجود یک باگ کوچک امنیتی

steam
توسط - موضوع اخبار

اگر با ساز و کار سیستم امنیتی استیم موسوم به Steam Guard آشنا باشید، می دانید که هرگونه اقدام امنیتی، از تغییر رمز عبور گرفته تا استفاده از مرورگر یا کامپیوتر جدید، نیاز به تایید از طریق کد ارسال شده به ایمیل دارد. اما اخیرا معلوم شد که یک باگ کوچک در بخش “فراموشی رمز عبور” وجود داشته: اگر در این بخش بدون وارد کردن هر گونه کد و با خالی گذاشتن فیلد ورودی، دکمه «ادامه» را می فشردید، سایت اجازه تغییر رمز را صادر می کرد! با فاش شدن این باگ ساده در اینترنت، آخر هفته بسیاری از کاربرها که به اصول اخلاقی پایبند نبودند، به هک کردن اکانت دوستان، آشنایان و حتی غریبه های پولدار گذشت. در عکس زیر می توانید این فرآیند را به طور کامل مشاهده کنید.

خوشبختانه به واسطه سیستم امنیتی چندلایه استیم، هکرها حتی با داشتن رمز عبور نیز نمی توانستد به اکانت هایی که گزینه Steam Guard خود را فعال کرده بودند دسترسی پیدا کنند ؛ چرا که استفاده از ترفند ذکر شده برای عبور از فرآیند تایید هویتی که به هنگام استفاده از کامپیوتر جدید اجرا می شود، کارساز نبوده است.
شرکت والو نیز پس از اطلاع از این موضوع، تدابیر امنیتی ویژه ای را اتخاذ کرد. از این پس شما بعد از تغییر رمز عبور تا ۵ روز نمی توانید بازی ها و آیتم های خود را معامله (Trade) کنید. همچنین رمز عبور اکانت های قربانی تغییر یافته و به ایمیل صاحبان اکانت ارسال شده است. توصیه می شود که این افراد پس از ورود به اکانت خود، اقدام به تغییر رمز عبور نمایند. این شرکت اطمینان می دهد که هیچ رمزی لو نرفته و دزدها تنها قادر به تغییر آن ها بوده اند. هم اکنون این باگ امنیتی به طور کامل برطرف شده است.

منبع :پردیس گیم

اشتراک گذاری

  • Facebook
نویسنده: Mr.Legendary دیگر مطالب ارسال شده توسط
نیازمند نویسنده برای سایت دوتا 2 ویکی. اگر علاقمند هستید لطفا از طریق تماس با ما در سایت اقدام نمایید

۲ دیدگاه در "هک گسترده شبکه استیم به خاطر وجود یک باگ کوچک امنیتی"

  1. saman ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ در ۱۱:۲۷ - Reply

    محروم کردن از trade که نشد کار الان راحت می تونن با گیفت کردن آیتما چند تا از گرون ترین آیتمارو جا به جا کنن تازه بقیه رو هم میشه تو اکانت delete یا recycle کرد تازه با این قانون جدیدی که گذاشته که آیتمارو بر نمیگردونه و این باگ واقعا جای خجالته
    به نظرم ایجا که دیگه مشکل از خودشون بوده باید آیتمارو پس بدن دیگه نمی تونن بگن کاربر بی احتیاطی کرده باید چوبشم بخوره

  2. gl hf ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ در ۱۴:۲۵ - Reply

    سندیت نداره 😐

ارسال یک پاسخ