پیشرفت سریع و فراگیر شدن DotA 2 در بازی های رایانه ای

Drow Ranger_mini
توسط - موضوع اخبار

تحقیقات رسمی نشان می دهد که صنعت بازی های رایانه ای به کمک بازی های MOBA و ARTS (مثل DotA2 که سال ۲۰۱۳ رو با موفقیت های قابل توجهی پشت سر گذاشتند) به نقطه ی اوج خود رسیده است. این تحقیقات که توسط DFC Intelligence (سازمان کارشناسی تحقیقات صنایع بازی و سرگرمی)به عمل آمد پیش بینی می کند که امسال فروشگاه های بازی های رایانه ای به سود خالصی مابین ۲۲ الی ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید .

پیشرفت دوتا 2
در مسابقات بین المللی ۲۰۱۳ مثل دوره های قبل سالن Benaroya در سیاتل برای رقابت ها انتخاب شد.

علاوه بر سود آوری بازی های رایانه ای که به دنبال League of Legends و Dota2 (به گفته ی شرکت تحقیقاتی DFC Intelligence رتبه های اول و دوم بازی های رایانه ای PC در ۲۰۱۳ ، و البته DotA2 با داشتن رشد بالاتر ) حاصل شد ؛ DFC اذعان کرد ژانر بازی های MOBA به دلیل سلطه ی این دو بازی بر آن با اختلاف زیادی در رتبه ی نخست بزرگترین ژانر بازیهای رایانه ای قرار گرفت.
از زمانی که دوتا۲ به طور رسمی عرضه شده است، تجارت شرکت Valve دائما رشد کرده است. در چند سال اخیر تجارت آنها به میزان ۵۰% توسعه یافته است.

Gabe Newell گفت:
در حال حاضر تقاضاهای سیر نشدنی برای بازی ها وجود دارد، من فکر می کنم تجارت ما به پشتوانه ی فرصت های به وجود امده به دلیل طرز فکر باز ما ، به میزان یک و نیم برابر توسعه پیدا کرده است و به این ترتیب مردم دقیقا درک می کنند این گونه موارد دارند چقدر بزرگ می شوند . از زمان آخرین آپدیت Dota2 ، سه و نیم ترابایت بر ثانیه اطلاعات مبادله شده است که این تازه حدود ۲% از کل کارهای ثابت و سیار مبنی بر اینترنت است.

این تنها شرکت های بازی نیستند که در حال سود بردن از این پیشرفت سریع هستند . هواداران و بازیکن ها نیز به طور مداوم در حال خرید، مبادله ، داد و ستد و پرداخت پول واقعی برای آیتم ها و ست های مجازی درون بازی هستند.


آمار ساعات دوتا 2

PAADA در همین چند ماه پیش، یک courier نادر را به قیمت بالای ۳۸ هزار دلار فروخت. یک courier که در چشم بعضی به هیچ وجه به این اندازه نمی ارزد البته این را به وضوح می توان یک فرصت ارزشمند برای تشویق دیگران به سرمایه گذاری در نظر گرفت.
بعضی آن را به خرید نسخه ی اول یک کتاب کمیک نادر شباهت می دهند و خوب، در سنینی که سناریو های مجازی نقش بیشتری در زندگی ما ایجاد می کنند چه کسی می تواند با آن مجادله کند؟

Courier DOTA 2

__________________
پ.ن:

MOBA: ژانریست که کمپانی Riot برای بازی هایی مثل Dota2 تعریف کرده
ARTS: فرق چندانی با MOBA نداره فقط توسط کمپانی Valve تعریف شده. البته از اونجا که MOBA مقبول تره، بهتر از بقیه شناخته شده.

مترجم : CLP.Priest

اشتراک گذاری

 • Facebook
نویسنده: Mr.Legendary دیگر مطالب ارسال شده توسط
نیازمند نویسنده برای سایت دوتا 2 ویکی. اگر علاقمند هستید لطفا از طریق تماس با ما در سایت اقدام نمایید

۶ دیدگاه در "پیشرفت سریع و فراگیر شدن DotA 2 در بازی های رایانه ای"

 1. ir.hunter ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ در ۱۹:۳۵ - Reply

  خوب بود . خسته نباشید

 2. )̲̅ζøЯÐ øf ÐaЯKnƐ$s ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ در ۲۰:۲۴ - Reply

  omgحدود ۱۲۰میلیون پول corior 😐

 3. Vin.Cen.Ture ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ در ۲۰:۳۶ - Reply

  خدایی ۳۸ هزار دلار؟!

 4. four-eyes ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ در ۲۱:۳۴ - Reply

  courier اش lava ه
  ارزشش رو داره

 5. Oz ۱۳۹۲/۱۱/۱۵ در ۰۰:۵۵ - Reply

  WTF
  ۳۸۰۰۰$
  holy shit

 6. A_W_Z_2 ۱۳۹۲/۱۱/۱۵ در ۰۳:۰۶ - Reply

  اینترنت و بازی های رایانه ای بقای خود را به دوتا و دوتا۲ مدیونن 😀
  لطفا اسم بازی lole رو نیارین …. خندم میگیره 😛

ارسال یک پاسخ