کسب دومین عنوان قهرمانی Major این فصل توسط OG

og cahmpions
توسط - موضوع اخبار

Tal ‘Fly’ Aizik در مصاحبه پس از بازی فینال گفت “دوستی بر همه چیز غلبه می کند”، و با توجه به دو تیمی که به فینال Manila Major رسیدند به نظر می رسد حق با اوست.

Liquid و OG تنها تیم های اروپایی هستند که از زمان شکل گیری خود پس از TI5 کنار یکدیگر باقی مانده اند. این دو تیم ابتدا با نامهای ۵JuNGz و Monkey Business شروع به بازی کردند و کمی قبل از Frankfurt Major، جایی که OG با عملکرد تحسین برانگیز خود و صعود از دسته پایین پیروز اولین Major تاریخ دوتا شد. اما این بار این Liquid بود که خود را از دسته پایین به فینال رساند و به مصاف OG رفت.

گیم اول:
g1
با شروع درفتینگ شکی وجود نداشت که دو تیم با نحوه بازی یکدیگر آشنایی کامل دارند. Liquid تمام هیرو هایی که به خوبی توسط OG در این تورنومنت استفاده شده بودند را بن کرد و در نهایت به عنوان پیک آخر Timbersaw را در مقابل درفت ۴ melee تیم OG انتخاب کرد.

OG پس از شکست کامل در مرحله درفت سعی کردند خود را با استفاده از یک Trilane تهاجمی جلو بیندازند و طبیعتا ترکیب Lich-Earth Spirit باید Ursa را کاملا شکست می داد اما Kuroky با هیروی Riki شروع به حمله به Lifestealer و ساپورت های او کرد و دو لاین دیگر هم به راحتی تحت کنترل Liquid قرار گرفتند. با عقب افتادن دو هیروی Alchemist و Lifestealer تیم OG در دقیقه ۱۰ تصمیم به بازگرداندن کری خود به safe lane گرفتند اما تیم Liquid یک قدم جلوتر از آن ها با Smoke در جنگل منتظر Beastmaster و Earth Spirit بودند.

تیم OG با وجود این که آیتم Radiance را توانست قبل از دقیقه ۲۰ بازی فراهم کند به هیچ وجه قادر به غافلگیر کردن Liquid نبود چرا که Kuroky با Riki ساپورت خود دید خوبی از مپ به تیمش می داد و هیرو های OG توسط سایلنس های تیم حریف نابود می شدند. بازی در دقیقه ۳۷ با امتیاز ۳۸-۱۰ به نفع تیم Liquid به پایان رسید.

گیم دوم
g2
در این گیم این بار OG در درفت تیم Liquid را فریب داد. OG با پیک کردن Faceless Void به عنوان پیک سوم و Juggernaut به عنوان پیک چهارم توانست کاری کند که Liquid تصور کند یکی از این دو هیرو Offlaner خواهند بود اما در نهایت OG درفت خود را با پیک کردن Dark Seer برای MoonMeander تمام کرد و با فرستادن او به آف لین n0tail را با Faceless Void در لاین امن قرار داد.

Liquid با وجود این که بیشتر هیرو های اصلی خود از جمله Lycan برای Matumbaman و Dragon Knight برای Fata را پیک کرده بودند اما در اوایل بازی به طور کامل توسط OG شکست خوردند و OG نیز با کمک حرکت سریع ساپورت ها برای کمک به لاین امن و لاین میانی توانست خود را به طور قابل توجهی از Liquid جلو بیندازد.

Miracle با هیروی Juggernaut به لطف دو کیل که قبل از دقیقه ۶ گرفته بود توانست به سرعت از نظر فارم و XP جلو بیفتد و از Omnislash خود به صورت مکرر برای گنک کردن استفاده کرد. دو کیل Roshan و دو Aegis برای Juggernaut برای OG کافی بود تا بتواند Liquid را کاملا نابود کرده و امتیاز بازی را مساوی کند.

گیم سوم
g3
درفت گیم سوم تقریبا همان درفت گیم قبل با چند تغییر از جمله Lion و Sven برای OG و پیک شدن هیروی Vengeful Spirit برای مقابله با Faceless Void بود. درفت سه کری OG به لطف وارد گذاری های تهاجمی خوب و قابلیت بقا در تیم فایت ها به کمک وارد Juggernaut و Phoenix به صورت کاملا روان عمل کرد. تیم OG تنها در ۱۲ دقیقه علاوه بر گنک کردن Dragon Knight و رد شدن از تاور های Tier 2 حریف برای کشتن او موفق به انجام دو Chronosphere موفق و خنثی کردن ساپورت های FATA شدند. Faceless Void آیتم Chronosphere و Sven نیز Daedalus خود را نزدیک به دقیقه ۳۰ کامل کردند و با گرفتن یک Aegis در پنج دقیقه موفق به شکست Liquid و رساندن امتیاز بازی به ۲-۱ شدند.

گیم چهارم
g4
در درفت آخرین گیم مسابقه نیمه نهایی شاهد حضور هیروی شانس OG یعنی Elder Titan تحت کنترل cr1t، هیروی Phoenix برای Fly و نهایتا پیک غافلگیر کننده Wraith King برای N0tail و در سمت دیگر یک استراتژی ضد آرمور با Weaver و Slardar برای تیم Liquid بودیم.

با وجود این که در ۱۵ دقیقه اول بازی علاوه بر First Blood تیم Liquid تنها شاهد ۴ کیل دیگر بودیم بازی به هیچ عنوان روند کندی نداشت. هر دو تیم اقدام به گنک های مکرر کردند اما واکنش های خوب ساپورت های هر دو تیم اجازه به ثمر رسیدن تلاش های حریف را نمی داد و فاز laning با تساوی کامل، حتی در فارم، به پایان رسید. اولین فایت این بازی که منجر به نابودی کل یک تیم شد در دقیقه ۲۰ به وقوع پیوست، زمانی که پنج هیروی OG با استفاده از Smoke سعی در غافلگیر کردن تیم حریف در جنگل خود داشتند اما به دلیل در نظر نگرفتن Radiance کامل شده روی خرس Lone Druid شکست خوردند و هر ۵ هیروی خود را از دست دادند. به هر حال Miracle در این بازی تنها یک هدف داشت و آن تحت فشار قرار دادن و نابودی مکرر Enchantress بود و کیل های مکرر او فضا را برای فارم کردن Wraith King و همچنین دور نگه داشتن Liquid از Roshan فراهم کرد، چرا که یک درگیری ۴ به ۵ بر سر Roshan قطعا نمی توانست سرانجام خوبی برای تیم Liquid داشته باشد.

تیم OG سپس به صورت آهسته و با دقت و صبر زیاد شروع به پوش دادن بیس حریف کردند و نهایتا بعد از تقریبا ده دقیقه پوش آهسته تاور های Tier 3 را نابود کرده و سپس با یک حمله نهایی به بیس تیم Liquid گیم چهارم را نیز از آن خود کرده و با کسب مقام اول Manila Major اولین تیمی شدند که موفق به کسب مقام اول در دو Major شده است.

PGL (کمپانی مسئول برگزاری Manila Major) طی یک اقدام جالب Kristian Nairn که اکثر مردم او را به عنوان Hodor در مجموعه Game of Thrones می شناسند را پیش از بازی فینال به روی صحنه آورد و مسئولیت باز نگه داشتن دری که بازیکنان از آن وارد استادیوم می شوند را به او سپرد (اشاره به اپیزود ۵ فصل ۶ Game of Thrones)

اشتراک گذاری

  • Facebook
نویسنده: NeVeRMinD دیگر مطالب ارسال شده توسط

ارسال یک پاسخ