Alliance با شکست دادن مربی سابق خود به TI6 راه یافت

alliance ti 6
توسط - موضوع اخبار

امروز با پیروزی Alliance در برابر Escape Gaming، مسابقات انتخابی اروپا نیز به پایان رسید و بدین ترتیب، حضور دو تیم Secret و Alliance در TI6 قطعی شد.

Alliance در بازی امروز در برابر Troels ‘syndereN’ Nielsen قرار گرفته بود، کسی که در Manila Major به عنوان مربی جزوی از تیم Alliance بود اما این بار به عنوان یک بازیکن در تیم خودش Escape Gaming برای رسیدن به TI6 رقابت می کند. Alliance که قبلا هم در طی مسابقات انتخابی با Escape Gaming رو به رو شده بود این تیم را به راحتی به دسته پایین فرستاد، اما syndereN و یارانش با شکست دو تیم Ad Finem و Fantastic Five شانس پیروزی در برابر تیم سوئدی Alliance و رسیدن به TI6 را کسب کردند.

با وجود این که در این مرحله تقریبا تمامی تیم ها شناخت کافی از استراتژی Alliance پیدا کرده اند، می توان گفت Escape Gaming به دلیل سابقه syndereN در تیم Alliance بیشترین شناخت را نسبت به استراتژی و نحوه بازی بازیکنان Alliance دارند. این مسئله چالش بزرگی برای S4 بود، ولی او در نهایت موفق شد با وجود استفاده از چند مورد پیک قابل پیشبینی، تنوع بازی Alliance را بهبود ببخشد.

گیم اول
g1

Alliance این گیم را با یک درفت متکی بر پوش و با دو هیروی Terrorblade و Broodmother آغاز کرد و Escape Gaming نیز درفت خود را حول محور ترکیب Winter Wyvern – Faceless Void و استفاده از آن در تیم فایت ها قرار داد. در یک حرکت غافلگیر کننده، هیروی Faceless Void به offlane رفت و Timbersaw نیز به Safe lane رفت و به آسانی توانست Broodmother را از لاین خود برهاند. Admiral Bulldog با هیروی Broodmother در جنگل تیم حریف مشغول به فارم شد، در حالی که Timbersaw به آسانی لاین خود را فارم کرد و تاور Tier 1 لاین پایین را نابود کرد. این عمل به ساپورت های Escape Gaming اجازه مانور بیشتر در مپ و پوش دادن دو لاین دیگر را داد.

Alliance باید از تاور های Tier 2 خود که برای داشتن کنترل روی محوطه Roshan حیاتی بود محافظت می کرد اما نهایتا شکست خوردند و Escape Gaming در دقیقه ۳۹ موفق به تصاحب Aegis شد. Escape Gaming آماده حمله به بیس Alliance و پایان دادن به گیم اول بود اما Loda در دقیقه ۴۴ آیتم BKB خود را تکمیل کرد و برای دفاع از بیس به Broodmother ملحق شد.

در ادامه شاهد یک late game پر هیجان بودیم که در آن Escape Gaming به صورت آهسته و تدریجی موفق به نابود کردن سربازخانه های دو لاین Alliance شدند اما Loda به عنوان آخرین خط دفاعی Alliance موفق شد یک تنه هیرو های تیم حریف را نابود کند. او سپس بلافاصله آیتم Manta Style خود را با Divine Rapier عوض کرد و به همراه تیم خود پوش نهایی را آغاز کرد. Alliance با استفاده از تایمر ۶۰ ثانیه ای بازگشت Invoker و Buyback نداشتن او مستقیما به لاین میانی حمله کرده، تاور Tier 3 تیم حریف را نابود کرده و بدون توجه به سربازخانه ها به نابود کردن Ancient حریف پرداختند.

گیم دوم
g2
syndereN در گیم دوم یک درفت عجیب و بدون هماهنگی را برای تیمش انتخاب کرد. او دوباره هیروی Faceless Void را پیک کرد، در حالی که هیچ نوع Burst damage ـی برای بهره بردن از لول ۶ این هیرو در درفت خود نداشت و سپس Lone Druid را پیک کرد، هیرویی که با وجود لول ۶ Faceless Void در بیشتر موارد فرصت چندانی برای وارد کردن دمیج به تیم حریف ندارد. اما این درفت در برابر درفت تیم Alliance که چهار هیروی Melee داشت موثر بود.

تیم Escape با پیروزی در یک فایت در جنگل خود موجب کمک به فارم Necrophos کری تیم شد. Era با استفاده از ترکیب مرگبار Dagon – Veil of Discord در تیم فایت ها تبدیل به یک قدرت مهار نشدنی شد. Alliance که به خاطر اسپل لول ۶ Necrophos تقریبا همیشه به صورت ۴ نفره بازی می کردند قادر به دفاع بیس خود نبودند و Escape Gaming تا قبل از دقیقه ۳۰ سربازخانه های دو لاین آن ها را نابود کرد و با پیروزی در این گیم بازی را به یک Best of Three تبدیل کرد.

گیم سوم
g3
Alliance با درفت خود به نظر می رسید که می خواهد این گیم را به سرعت تمام کند. درفت این گیم Alliance شامل سه هیروی Nature’s Prophet، Shadow Shaman و Brewmaster بود که توسط Healing دو هیروی Dazzle و Juggernaut ساپورت می شدند. این درفت همچنین برای مقابله با Split Push های Tinker و گنک های Night Stalker تیم Escape Gaming نیز موثر بود.

Escape Gaming با وجود شکست خوردن ظاهری در درفت، در واقع Alliance را فریب داده بودند. Escape Gaming از هیروی Tinker برای تشکیل یک Trilane در لاین پایین خود استفاده کرد و Medusa را در برابر Brewmaster تیم Alliance به لاین میانی فرستاد. Escape Gaming تنها در ۵ دقیقه موفق به گرفتن سه کیل شد و با پوش دادن لاین پایین سعی در پیشی گرفتن از Alliance داشت، اما تیم Alliance با یک پوش پنج نفره در دقیقه ۷ بازی با اسپل لول ۶ Shadow Shaman تاور Tier 1 لاین میانی Escape Gaming را نابود کرد و در ادامه موفق به پیروزی در چند تیم فایت شد. Shadow Shaman در این بازی به جای اینکه برای کمک به شروع تیم فایت و به دست آوردن قابلیت مانور بیشتر Blink Dagger فارم کند، آیتم Aghanim’s Scepter را به عنوان آیتم اول خود انتخاب کرد و به عنوان آیتم دوم نیز Refresher’s Orb را برگزید. Alliance با استفاده از ترکیب اسپل لول ۶ Shadow Shaman با Refresher’s Orb و همچنین گرفتن Aegis برای هیروی Juggernaut با یک پوش موفق به پیروزی در گیم سوم شد.

گیم چهارم
g4
در گیم نهایی این بازی هر دو تیم پیک های خود را بر روی پتانسیل تیم فایت بالا متمرکز کردند. Escape Gaming دوباره Necrophos کری خود را به میدان آورد اما این بار به همراه یک Kunkka ـی ساپورت و Alliance نیز ترکیب Lich – Faceless Void را برای خود برگزید.

پیک های هر دو تیم باعث شد این گیم پر از درگیری های مداوم، به خصوص بر سر Roshan باشد. Escape Gaming برای مقابله با Weaver تیم Alliance داشتن Gem را اولویت اصلی خود قرار داده بود اما Slarder در این بازی تقریبا در تمام تیم فایت ها کشته شد و Escape Gaming در این گیم ۵۲ دقیقه ای در مجموع ۴ Gem از دست داد. Alliance در این بازی از کنترل مپ و هماهنگی بیشتری برخوردار بود و در تیم فایت ها نیز از Mekansm هیروی Lich و اسپل Frost Armor او نیز بهره برد. بازیکنان Alliance تعادل خوبی در بیلد های خود داشتند. Faceless Void با دو آیتم Echo Sabre – Linken، آیتم Octarine Core روی Timbersaw و بیلد تماما دمیج روی Weaver موفق به شکست تیم Escape Gaming و راه یابی به Ti6 شدند.

Escape Gaming با وجود شکست در این بازی، یک شانس دیگر برای رسیدن به TI6 دارند، چرا که یکی از چهار تیمی هستند که در مسابقات Wild Card شرکت خواهد کرد.

aa

اشتراک گذاری

  • Facebook
نویسنده: NeVeRMinD دیگر مطالب ارسال شده توسط

ارسال یک پاسخ