KyXy: به خودم حداقل یک سال برای تمرین وقت داده ام

test - Copy
توسط - موضوع اخبار, مصاحبه

مصاحبه وب سایت GosuGamers با KyXy درباره زندگی و فعالیت های او در چین. KyXy که بعد از TI5 با پیوستن به تیم چینی Thunder Robot Gaming آرام آرام از دید عموم محو شد یکی از بهترین بازیکنان کری در آسیای جنوب شرقی است و توانسته جایگاه سوم را در TI3 کسب کند. او هم اکنون در چین سکونت دارد.

سلام KyxY، الان زندگیت در چین چطوره؟
الان توی یه تیم به اسم Thunder Robot Gaming هستم و با چند بازیکن دسته ۲ چینی بازی می کنم. ما مثل تیم های دیگه هستیم و برای پیروزی در مسابقات حذفی تمرین می کنیم، ولی متاسفانه نمی تونیم فعلا انجامش بدیم و برای همین فقط به سختی تلاش می کنیم.

خب این یعنی تیم هنوز پابرجاست؟ آیا قراره تغییراتی در تیم صورت بگیره؟
بله، ما دو بازیکنمون رو بعد از سال نوی چینی عوض کردیم.

و آیا قراره در فصل نقل و انتقالات فعلی هم تغییراتی داشته باشین؟
تغییرات ما دیگه کامل شده.

چه چیزی به تو انگیزه داد که با وجود نتایج ضعیف به تمرین ادامه بدی؟
من تمرین می کنم به خاطر این که برای خودم حداقل یک سال وقت برای تمرین با تیم جدیدم وقت دادم. من باور دارم که اگر تسلیم نشیم و به تمرینات سختمون ادامه بدیم می تونیم در آینده به یه تیم قوی تبدیل بشیم. من هرگز نمی تونم دست از بهتر شدن بردارم.

New MY players
چه چیزی باعث شد که این یک سال وقت تمرین رو به جای یه تیم آسیای جنوب شرقی به چین اختصاص بدی؟
من برای حداقل ۵ سال در آسیای جنوب شرقی فعال بودم، برای همین هم می خواستنم تجربه جدیدی داشته باشم. نقل مکان همچنین به من کمک می کنه که چیز های جدیدی درباره هر دو منطقه یاد بگیرم. البته، وجود اسپانسر های بهتر در چین هم در این تصمیم بی تاثیر نبود.

چه چیز هایی توی مدت سکونتت در چین یاد گرفتی؟ (حتما نباید مربوط به دوتا باشه)
یاد گرفتم از Alipay (سرویس چینی مشابه Paypal) اسفاده کنم که با اون میشه از طریق موبایل از هر فروشگاهی خرید کرد. همینطور یاد گرفتم تلفنی غذا سفارش بدم، اینجا غذاهای متنوعی داره.

آیا به بازیکنان آسیایی دیگه توصیه می کنی که به چین نقل مکان کنن؟
توصیه می کنم بازیکن هایی که می خوان به صورت حرفه ای رقابت کنن به چین بیان، چون اینجا اسپانسر ها احتیاجات و مخارج پایه ای بازیکن ها رو به عهده می گیرن و این بهشون اجازه می ده که بتونن روی دوتا تمرکز کنن.


شاید بازیکن های چینی بتونن بهتر روی دوتا تمرکز کنن، اما Shanghai Major نشون داده که تیم های چینی اون قدر ها هم وضعیت خوبی ندارن.

فکر می کنم تیم های چینی پتانسیل کامل خودشون رو به دلایل مختلف نشون ندادن. به عنوان مثال تمام تیم ها به خاطر سال نوی چینی قبل از Shanghai Major به یه مرخصی طولانی رفته بودن. به اضافه این، EHOME بعد از پیروزی در MDL دچار اعتماد به نفس بیش از حد شده بود. نتایجی که توی Shanghai Major دیدیم به این خاطر بود که تیم های چینی بر خلاف تیم های دیگه زیاد سخت کوش و جدی نبودن.

فکر می کنی کیفیت تمرینات تیم های آسیای جنوب شرقی پایین تره؟
در واقع تیم های آسیای جنوب شرقی اون قدر ها هم توی دوتا خوب نیستن. تنها چند تا تیم خقوی هست و فاصله زیادی بین اون ها و تیم های دیگه وجود داره.به اصاف این توی چین شانس بیشتری برای پیدا کردن اسپانسر و افرادی که کار های مدیریتی تیم ها رو انجام بدن هست.

فکر می کنی سیستم roster lock و با سابقه بودن اکثر بازیکن های چینی دلیل غرور کاذب اون ها باشه؟
حس می کنم به خاطر درآمد بالای استریم کردن و همچنین سابقه زیاد بازیکن های قدیمی اون ها انگیزه شون برای مبارزه رو از دست دادن. بعد از این همه خیلی براشون سخته که مغرور نباشن.

به نظر تو (که توی تیم های دسته ۲ چین هستی) آیا سیستم Roster Lock داره راه رسیدن به تیم های سطح ۱ چینی رو به روی بازیکنان جدید و با انگیزه می بنده؟
فکر می کنم وضع خوبه، تورنومنت های آنلاین زیادی هستن که پیدا کردن بازیکنانی که پتانسیل بالایی دارن رو آسون می کنه. به اضافه فکر می کنم این سیستم به تیم ها اجازه می ده به جای نقل و انتقالات پیاپی چیز های جدید رو تمرین کنن و با هم همبستگی بیشتری پیدا کنن.

متشکرم برای مصاحبه و برات آرزوی بهترین ها رو دارم. در آخر حرفی داری که بزنی؟
می خوام از تمام هواداران و دوستانم برای پشتیبانی شون از من تشکر کنم، از Dolly که همیشه از من پشتیبانی کرده و هوام رو داشته، و همینطور از اسپانسرم TRG و والدینم. امیدوارم بتونم یک روز دوباره توی The Internationals حضور داشته باشم.

اشتراک گذاری

  • Facebook
نویسنده: NeVeRMinD دیگر مطالب ارسال شده توسط

ارسال یک پاسخ