Manila Major: ال کلاسیکوی دنیای دوتا

dendi and loda top image inside news
توسط - موضوع اخبار

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به بازی دو تیم Natus Vincere و Alliance در مرحله حذفی Manila Major.

گیم اول
g1

Navi در پنج دقیقه ابتدایی این بازی توانست کمی از تیم حریف جلو بیفتد اما نه در حدی که Alliance نتواند به Navi برسد. تیم Alliance در طول بازی به تحت فشار قرار دادن لاین بالا ادامه داد و در نتیجه توانست در دقیقه دهم بازی با تعداد کیل ۸-۳ از Navi جلو بیفتد و توانستند با نابود کردن تمام تاور های tier 1 تیم حریف کنترل خوبی روی مپ داشته باشند.

کمی بعد تر، Navi و Alliance تیم فایت بزرگی بر سر Aegis شروع کردند که در ابتدا به نظر می رسید Alliance پیروزش باشد، اما Phoenix با یک آلتیمیت خوب در میان Chronosphere توانست تیم فایت را به نفع Navi برگرداند و باعث شود Navi با گرفتن ۴ کیل Aegis را تصاحب کند. Na’vi که با تصاحب Aegis دوباره کنترل بازی را در دست گرفته بود تاور های Tier 1 تیم Alliance را نابود کرد و بازی را به یک سری درگیری های پراکنده در نقاط مختلف مپ تبدیل کرد.

Navi سعی داشت با پوش دادن لاین پایین به بازی خاتمه دهد اما تیم Alliance با یک دفاع خوب علاوه بر نابود کردن ۴ هیروی Navi موفق به ایجاد فرصت برای تصاحب آسان aegis نیز شدند. Alliance سپس شروع به حمله به بیس تیم حریف از لاین میانی کرد و با وجود این که در تیم فایتی که میان دو تیم صورت گرفت تنها یک هیرو از دست دادند بدون نابود کردن سربازخانه عقب نشینی کردند. Navi از آخرین فرصت خود برای شروع یک فایت استفاده کردند که نتیجه آن نابود شدن کل تیم و سربازخانه های هر سه لاین بود. Navi که دیگر راهی برای بازگشت نداشت در نهایت گیم اول را واگذار کرد.

گیم دوم
g2

Alliance در این گیم با کشتن Huskar در لاین بالا موفق به گرفتن First Blood در دو دقیقه شد و همچنین در دقیقه ۱۰ بازی هیروی Naga Siren موفق شد Aegis ای که تیم Navi در تلاش برای گرفتنش بود را deny کند و به این ترتیب شانس بازگشت سریع به بازی را از Navi بگیرد. هر دو تیم سپس روند کندی را در پیش گرفتند و هیچ یک حاضر به دادن فرصت برای کسب برتری به حریف خود نبودند، تا زمانی که Navi موفق به نابودی تاور Tier 2 لاین میانی Alliance شد.

Navi سپس با کشتن روشان بالاخره موفق به گرفتن Aegis شده و با کمک آن با گرفتن چند کیل حیاتی و بدون از دست دادن aegis به بازی برگشتند. در دقیقه ۲۴ بازی Navi اقدام به پوش دادن کرد اما تنها بعد از گرفتن یک کیل عقب نشینی کرد. در این لحظه توجه هر دو تیم به Roshan معطوف شد چرا که Aegis برای درفت Navi ضروری بود و Alliance نمی توانست اجازه به دست آوردن Aegis را به حریف بدهد. در حالی که Navi خط HP روشان را پایین آورده بود، Naga Siren با استفاده از آلتیمیت خود وارد شد و با زدن آخرین ضربه به روشان Aegis را از آن خود کرد. Navi در این لحظه چاره ای جز کشتن Naga Siren و نابود کردن Aegis او نداشت اما در نهایت بازنده فایت شد. با وجود اعمال فشار زیاد از سوی هیرو های Alliance بر روی Navi بازی دوباره به روند کند سابق بازگشت. حتی زمانی که Alliance فرصت خوبی برای حمله داشت تنها به فارم کردن لاین ها توسط Naga Siren ادامه داد.

از دقیقه ۴۰ تیم Alliance در پی کشته شدن دو باره ی Naga Siren در یک بازه زمانی کوتاه دچار یک فروپاشی ناگهانی شد. Navi دوباره کنترل مپ را به دست گرفته و بار دیگر به سراغ Roshan رفتند. Navi با استفاده از برتری که کسب کرده بودند با در دست داشتن Aegis به لاین میانی حمله کرده و در نهایت سربازخانه های دو لاین میانی و بالایی را نابود کردند. Navi تا دقیقه ۵۰ سربازخانه های هر سه لاین Alliance را نابود کرده بود اما Alliance با این حال کماکان به مقاومت ادامه می داد. Navi در انتها با گرفتن یک Aegis دیگر و کشتن سه هیروی Alliance موفق به نابود کردن Ancient تیم حریف شده و بازی را به گیم سوم کشاندند.

گیم سوم
g3

گیم سوم و نهایی این بازی با یک First blood دو دقیقه ای از Alliance و پاسخ Navi به این حرکت با کشته شدن Phoenix توسط Bounty Hunter آغاز شد. Alliance در مجموع با گنک های مکرر خود در مراحل ابتدایی عملکرد بهتری داشت. اولین فایت بزرگ این گیم کمی قبل از دقیقه ۱۲ درون منطقه Roshan صورت گرفت و در نهایت Batrider با کشیدن Slardar به بالای یک صخره موفق به بردن فایت برای Navi شد اما با این حال هیچ یک از دو تیم حاضر به رفتن به درون دره و کشتن Roshan نبودند. ضربه نهایی و به عبارتی کیل روشان در نهایت نصیب Alliance شد اما نهایتا با باختن فایتی که در پی کشتن روشان شروع شد Aegis را از دست دادند.

Navi تا دقیقه ۲۰ بازی کنترل مپ را در دست داشت و تیم حریف را به جنگل خود برگردانده بود. تیم Alliance سعی داشت از قدرت پوش دادن Nature’s Prophet برای به دست گرفتن کنترل لاین ها استفاده کند و بازیکنان Navi نیز به صورت دسته جمعی برای گرفتن کیل ها و اهداف مهم استفاده می کردند. Navi تا دقیقه ۳۰ به تحت فشار قرار دادن Alliance ادامه داده و یک تاور Tier 2 دیگر را نیز نابود کرد. کمی بعدتر، Navi موفق به کشتن هر ۵ هیروی Alliance و نابودکردن سربازخانه های دو لاین میانی و پایینی شد. Navi سپس بار دیگر با کشتن Roshan یک Aegis تصاحب کرد و دوباره به قصد نابودی کامل Alliance پیش رفت. گرچه بازیکنان Alliance توانستند تا حدودی مقاومت کرده و حتی اقدام به حمله کنند، اما در طی این اقدام ۴ هیروی خود را از دست دادند. Alliance در نهایت پس از منهدم شدن کامل تیم خود مجبور به واگذاری گیم سوم به Natus Vincere شدند. این باخت به معنای حذف Alliance از تورنومنت و رفتن Natus Vincere به مصاف تیم Liquid بود که در نهایت به شکست آن ها انجامید.

اشتراک گذاری

  • Facebook
نویسنده: NeVeRMinD دیگر مطالب ارسال شده توسط

ارسال یک پاسخ