WePlay Season 3 – فینال: Vega Squadron در برابر MVP Phoenix

WePlay
توسط - موضوع اخبار

MVP Phoenix و Vega Squadron دیشب برای دومین بار در تورنومنت WePlay 3 و این بار برای رقابت بر سر عنوان قهرمانی در برابر یکدیگر قرار گرفتند. بازی قبلی این دو تیم در مرحله گروهی بود که به سود Vega Squadron تمام شد و حالا تیم Vega پس از شکست دادن Evil Geniuses برای بار دوم در برابر تیم کره ای MVP قرار گرفت. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به عملکرد دو تیم در این بازی ۵ گیمی (Best of 5).

گیم اول:
ترکیب تیم ها:

MVP Phoenix (Dire):
QO – Slardar
DuBu – Doom
febby-dieu – Witch Doctor
MentalProtector – Invoker
Forev – Tidehunter
بن ها: Enchantress – Bounty Hunter – Disruptor – Clinkz – Chen

Vega Squadron (Radiant):
Noone – Puck
MAg- – Lone Druid
CeMaTheSlayeR – Crystal Maiden
Fn – Juggernaut
SoloLineAbuse – Spirit Breaker
بن ها: Io – Axe – Venomancer – Phoenix – Tusk

در این بازی درفت DuBu که متکی بر هیرو های تانک مانند و تقریبا غیر قابل gank ـی همچون Doom, Tidehunter و Slardar به همراه بازی بسیار خوب QO با هیروی Slardar موجب پیروزی آسان MVP در گیم اول شد.

گیم دوم:
ترکیب تیم ها:

MVP Phoenix:
QO – Slardar
febby-dieu – Witch Doctor
DuBu – Earth Spirit
MentalProtector – Venomancer
Forev – Nature’s Prophet
بن ها: Bounty Hunter – Enchantress – Drow Ranger – Disruptor – Medusa

Vega Squadron:
SoloLineAbuse – Doom
Noone – Puck
CeMaTheSlayeR – Dazzle
MAg – Faceless Void
Fn – Gyrocopter
بن ها: Io – Axe – Invoker – Ember Spirit – Dark Seer

تیم Vega علی رغم شکست سنگینی که از پیک Slardar توسط MVP در گیم اول خوردند به این تیم بار دیگر اجازه پیک کردن این هیرو را دادند و با پیک کردن هیروی Puck برای لاین میانی سعی بر بهبود قدرت Initiation تیم خود داشتند. MVP در مقابل توانست یک درفت رویایی پر از انواع استان ها، سایلنس ها و کم کننده های سرعت دارای محدوده (aoe یا Area of Effect به اسپل هایی گفته می شود که به جای هدف قرار دادن یک یونیت خاص، در محدوده خاصی اثر می گذارند) و قدرت ساپورت بالا برای خود فراهم کند و با این درفت قدرتمند بار دیگر Vega Squadron را نابود کند. Slardar در دقیقه ۲۰ توانست با کامل کردن آیتم های Core خود (Blink, Armlet, Heart of Tarrasque) به یک قدرت مهار نشدنی تبدیل شود در حالی که Puck تنها دارای یک بوت معمولی، بلینک و یک Eul نیمه تمام بود. Forev همچنین در این بازی با تکمیل آیتم جدید Bloodthorn در ۲۲ دقیقه موفق به ثبت رکورد سریع ترین Bloodthorn فارم شده در این پچ شد.

گیم سوم:
ترکیب تیم ها:

MVP Phoenix:
MentalProtector – Doom
febby-dieu – Jakiro
DuBu – Witch Doctor
Forev – Juggernaut
QO – Windranger
بن ها: Bounty Hunter – Enchantress – Puck – Beastmaster – Ancient Apparition

Vega Squadron:
Fn – Slardar
CeMa – Disruptor
Noone – Ember Spirit
MAg – Dark Seer
SoloLineAbuse – Earth Spirit
بن ها: Axe – Io – Invoker – Venomancer – Viper

تیم Vega Squadron که در این گیم پیک اول را داشت با پیک کردن Slardar به همراه Ember Spirit در لاین میانی تصمیم به استفاده از قوی ترین هیروی درفت MVP علیه خودشان گرفتند. Fn به دلیل عدم توانایی تیم در کسب موفقیتی مشابه MVP در لاین ها مجبور به استفاده از یک بیلد ساپورت مانند و دادن اولویت فارم به Noone و تبدیل Ember Spirit او به کری اصلی تیم شد که نهایتا بعد از ۳۳ دقیقه پر از تنش به پیروزی Vega Squadron و کشاندن بازی به گیم ۴ شد.

گیم چهارم:
ترکیب تیم ها:

MVP Phoenix:
DuBu – Witch Doctor
Forev – Doom
MentalProtector – Venomancer
QO – Alchemist
febby-dieu – Lich
بن ها: Bounty Hunter – Slardar – Beastmaster – Puck – Dragon Knight

Vega Squadron:
SoloLineAbuse – Enchantress
CeMa – Disruptor
MAg – Nature’s Prophet
Fn – Drow Ranger
Noone – Viper
بن ها: Axe – Io – Undying – Ember Spirit – Broodmother

در این بازی تیم Vega که نیاز به بردن یک گیم دیگر برای بازگشت کامل به بازی داشت سعی در پیاده کردن تاکتیکی که با آن موفق به حذف EG شد داشت اما در پاسخ با یک درفت پر از Disable دیگر از MVP مواجه شد. این بار خود MVP هیروی Slardar را بن کرده و در عوض با پیک کردن هیروی Alchemist برای QO او را به عنوان کری اصلی به لاین بالا فرستادند و در عوض MentalProtector را با هیروی Venomancer در برابر Noone و Viper اش در لاین میانی قرار دادند.

این حرکت به کسب سریع دو آیتم Boots of Travel و Armlet منجر شد و پس از آن Alch شروع به گنک کردن مداوم لاین های دیگر کرد و ترکیب اسپل های کند کننده Lich و Venomancer سه بار پشت سر هم موفق به شکست Vega شد. این مسئله به همراه تلاش ساپورت های تیم در دادن بیشتر کیل ها به QO باعث کامل شدن بیلد پوشر Manta + Radiance او در تنها ۱۵ دقیقه و هموار شدن راه پیروزی برای MVP شد. تیم MVP در کمتر از ۲۵ دقیقه موفق به شکست Vega Squadron و کسب جام و عنوان قهرمانی فصل سوم WePlay شد.

تیم MVP Phoenix با قرار گرفتن در ۴ تیم برتر Shanghai Major، دو پیروزی در تورنومنت های LAN در یک ماه و دعوت مستقیم به Manila Major توانسته نام کره جنوبی را بالاخره در بین کشور های برتر در دوتا ۲ قرار بدهد. تماشای پیمودن مسیر منتهی به Ti6 توسط این تیم در ماه های آینده قطعا هیجان انگیز خواهد بود.

اشتراک گذاری

  • Facebook
نویسنده: NeVeRMinD دیگر مطالب ارسال شده توسط

ارسال یک پاسخ